Imprezy i uroczystości!
Zielona Szkoła Junoszyno 2015
Projekt - Już pływam
Nasze Przedszkole - Zapraszamy
Z Życia Szkoły - nasze osiągnięcia

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

DSC_0445.JPG

 

 

Dnia 9 lutego 2018r obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Temat bezpiecznego korzystania z Internetu jest niezmiernie ważny, ponieważ dotyczy każdego użytkownika, niezależnie od wieku. Internet, jak każdy przełomowy wynalazek otwiera nam wiele możliwości i niesie z sobą ogromne zalety, jednak nieodpowiednio wykorzystany – może przynosić złe skutki. Niezwykle ważna jest tutaj  wiedza na temat możliwych korzyści i zagrożeń związanych z Internetem już od najmłodszych lat. W związku z tym uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Stróżach postanowili przygotować krótką inscenizację, dotyczącą niewłaściwego korzystania z Internetu. Podczas przedstawienia dzieci wcieliły się w różne role: Wirusa Komputerowego, Uzależnienia od Internetu, Spamu oraz Złych Treści. Przedstawione zostały także możliwe skutki nieodpowiedniego wykorzystania Internetu, co spotkało się z szerokim zainteresowaniem szczególnie uczniów klas starszych. Całość inscenizacji dopełniła muzyka oraz humorystyczne teksty, co dodatkowo wzmocniło przekaz przedstawienia. Mamy nadzieję, że ta bardzo krótka lekcja zostania zapamiętana przez uczniów i zachęci ich do rozważnego korzystania  z wirtualnej sieci.

DSC_0494.JPG

DSC_0443.JPG

DSC_0447.JPG

DSC_0448.JPG

DSC_0449.JPG

DSC_0445.JPG

DSC_0453.JPG

DSC_0465.JPG

DSC_0452.JPG

DSC_0470.JPG

DSC_0477.JPG

DSC_0484.JPG

 

Po przedstawieniu zostały wręczone również nagrody w V Edycji Konkursu „Moja Rodzina”. W tym roku uczniowie mieli za zadania wykonać pracę plastyczną w dowolnym edytorze grafiki na temat „Moja rodzina spędza Święta Bożego Narodzenia”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VII z pięciu szkół podstawowych terenu Gminy Zakliczyn (Zakliczyn, Wróblowice, Filipowice oraz Faściszowa. Poziom prac był naprawdę wysoki, przez do Jury, między innymi w składzie: p. Marek Niemiec-redaktor Gazety „Głosiciel”, p. Kazimierz Dudzik-Dyrektor RTKiDK w Zakliczynie, p. Elżbieta Soska-nauczyciel informatyki, miało bardzo trudny wybór. Zwycięzcy konkursy zostali nagrodzeni, a nauczycielom przygotowującym uczniów również wręczono dyplomy.

 A tak prezentują się wyniki:

 

1 miejsce:

Justyna Perkman (ZP Zakliczyn),

Gabriela Socha (SP Stróże)

2 miejsce:

Julia Rosiek (SP Zakliczyn)

Nina Haus (SP Faściszowa)

3 miejsce:

Małgorzata Gądek(SP Wróblowice), Oliwia Wojtas (SP Stróże)

 

Wyróżnienie:

Natalia Gębrowska (SP Filipowice)

 

Gratulujemy zwycięzcom, nauczycielom przygotowującym oraz wszystkim, którzy  brali udział w konkursie i przedstawieniu oraz zapraszamy na kolejną edycję!

 

DSC_0515.JPG

DSC_0509.JPG

DSC_0501.JPG

DSC_0500.JPG

DSC_0499.JPG

DSC_0510.JPG

Agnieszka Fior

 

 

 

Dla nauczycieli

 

epodreczniki.png

edusc.png

bratek.jpg

ja-czytam.png

logo_LS.png

 

     

eko.jpg

 

      

 

Konkursy

 

    
 


 

Dla uczniów

dzieciak.png

 

Osoby online

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.