Imprezy i uroczystości!
Projekt - Już pływam
Nasze Przedszkole - Zapraszamy
Zielona Szkoła Junoszyno 2015
Z Życia Szkoły - nasze osiągnięcia

Dzień Czystego Powietrza

Wprowadzenie wychowania ekologicznego, jako części wychowania zdrowotnego, już w najmłodszym wieku stanowi pierwsze ogniwo w łańcuchu działań edukacyjnych na rzecz kształtowania świadomych postaw dbania o środowisko, a przede wszystkim dbania o  czystość powietrza, które jest nam potrzebne do życia.

Zajęcia, które zostały zorganizowane miały na celu:

  • uświadomienie dzieciom, że powietrze jest wszechobecne i niezbędne do życia, a  jego czystość jest źródłem zdrowia;
  • nabycie umiejętności określania przyczyn powstawania dymów;
  • uwrażliwienie dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na kontakt z  dymem;
  • uświadomienie o wpływie zanieczyszczonego powietrza na zdrowie ludzi, zwierząt i roślin;
  • nabycie umiejętności określania sposobów zapobiegania zanieczyszczeniom powietrza;
  • uświadomienie na temat znaczenia kolorów oznaczających stopień zanieczyszczenia powietrza i monitoringu powietrza w sali przedszkolnej.

            Dzieci w tym dniu dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy. Bardzo chętnie brały udział w zajęciach, a szczególnie w doświadczeniach dotyczących powietrza np.: w doświadczeniu z oddychaniem, balonami, serwetkami, dmuchaniem rurką do miski z wodą, czy z wiatrakiem. Określały, co to jest powietrze, jaką ma barwę, czy ma kształt, smak i czy możemy je złapać. Dzieci uświadomiły sobie, co i kto tak naprawdę zanieczyszcza powietrze, bez którego nie byłoby życia na Ziemi. Wymieniały sposoby, dzięki którym możemy zapobiec zanieczyszczeniom. Podczas spaceru, w okolicy przedszkola, dzieci obserwowały źródła powstawania dymu. Wykonaliśmy wspólnie plakat dotyczący czystej planety Ziemi i czystego powietrza. Przedszkolaki także kolorowały ilustracje dotyczące omawianego tematu. W tym dniu dzieci poznały Smoka Dinka, który jest strażnikiem czystego powietrza. Wraz z Dinkiem przedszkolaki brały udział w zabawach edukacyjnych, ruchowych, a także zaśpiewały piosenkę „Zielony Dinek” i „Co robi powietrze”, Dzieci segregowały śmieci do odpowiednich pojemników, co sprawiło im wiele frajdy. Uświadomiły sobie jak ważna jest segregacja dla naszej planety i tego, aby powietrze, którym oddychamy było czyste. Zakończeniem DNIA CZYSTEGO POWIETRZA było wyjście na boisko szkolne, gdzie dzieci obserwowały jak przemieszcza się powietrze i wieje wiatr przy użyciu baniek mydlanych. Dzieci brały również udział w różnych zabawach ruchowych z piłkami na świeżym powietrzu. Dzień ten był pełen wrażeń, nauki i dobrej zabawy. Aby móc jak najdłużej wspominać ten dzień wraz z rodzicami zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

                                                                                                                                  mgr Aneta Kumorek

Dla nauczycieli

 

epodreczniki.png

edusc.png

bratek.jpg

ja-czytam.png

logo_LS.png

 

     

eko.jpg

 

      

 

Konkursy

 

    
 


 

Dla uczniów

dzieciak.png

 

Osoby online

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.