Imprezy i uroczystości!
Projekt - Już pływam
Z Życia Szkoły - nasze osiągnięcia
Zielona Szkoła Junoszyno 2015
Nasze Przedszkole - Zapraszamy

Konferencja naukowa dla uczczenia 100-lecia Niepodległości

    Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ODN w Tarnowie, Zakład Rozwoju Społecznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Instytut Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie. W sympozjum wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy placówek oświatowo – wychowawczych, członkowie Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich, wykładowcy i studenci kierunków pedagogicznych. Wśród zaproszonych gości obecny był również burmistrz miasta i gminy Zakliczyn pan Dawid Chrobak.

   Podczas czterogodzinnych wystąpień, współorganizatorów i patronów konferencji, poruszano tematy i zagadnienia dotyczące kształtowania postaw prospołecznych uczniów oraz znaczenia wychowania do wolności i patriotyzmu. Skupiono się również na wskazaniu wzorcowych rozwiązań w zakresie urzeczywistniania w życiu szkoły wartości społecznych.  Obecna na konferencji pani Elżbieta Malawska - Pajor (dyrektor Szkoły Podstawowej w Stróżach) zaprezentowała, jako przykład dobrej praktyki, efekty działań wspólnotowych podjętych w roku szkolnym 2017/2018 przez szkoły podstawowe z terenu Gminy Zakliczyn w ramach projektu „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie”.  Pani Elżbieta Malawska – Pajor - gminny koordynator projektu - w swoim wystąpieniu skupiła się na prezentacji najważniejszych aspektów związanych z jego realizacją. Przedstawiła założenia, cele oraz niektóre działania organizacyjne. Na konferencji obecne były także koordynatorki projektu z dwóch szkół podstawowych i przedszkola: pani Izabela Pawłowicz (ZSP w Paleśnicy), pani Renata Pawłowska (SP w Stróżach) oraz pani Krystyna Biel (Przedszkole Publiczne nr 1 w Zakliczynie oddział w Lusławicach), które opowiedziały o efektach jego realizacji. Projekcję do przemówienia przygotowała pani Bernadetta Jurek-Fryc.

    Na koniec  wystąpienia Łucja Obrzud (uczennica ZSP w Gwoźdźcu) oraz Aleksandra Kurek (absolwentka tejże szkoły) zaprezentowały utwór pt.: „Zostań z nami” wykonywany podczas gali finałowej projektu, która odbyła się w dniu 14 czerwca 2018 roku w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Uczennice do występu przygotowywała pani Marta Obrzud oraz ks. Rafał Cisowski. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczestnicy konferencji byli pod wielkim wrażeniem poziomu artystycznego występu, o czym świadczyły słowa podziękowania pani dr Małgorzaty Jaśko, ks. prof. Jacka Siewiory oraz starszego wizytatora Małopolskiego Kuratorium Oświaty pana Stanisława Srebro.

kliknij FILM Z WYSTĘPU

 

Dla nauczycieli

 

epodreczniki.png

edusc.png

bratek.jpg

ja-czytam.png

logo_LS.png

 

     

eko.jpg

 

      

 

Konkursy

 

    
 


 

Dla uczniów

dzieciak.png

 

Osoby online

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.