Z Życia Szkoły - nasze osiągnięcia
Nasze Przedszkole - Zapraszamy
Zielona Szkoła Junoszyno 2015
Imprezy i uroczystości!
Projekt - Już pływam

Szkolne obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości

     Poprzez śpiew hymnu społeczność szkoły włączyła się aktywie do akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej panią Annę Zalewską oraz Radę Dzieci i Młodzieży. Oprócz hymnu narodowego dzieci zaśpiewały również dwie pieśni hymniczne: „Boże, coś Polskę” oraz „Rotę”. Ponadto nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu plastycznego „Pocztówka okolicznościowa na 100-lecie odzyskania Niepodległości”.

     Po apelu uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wyjeździe do Kąśnej Dolnej, gdzie zwiedzili Dworek Paderewskiego, zapoznali się z wystawą pt: „Wokół Manru – jedynej opery Ignacego Jana Paderewskiego” autorstwa Adama Czopka oraz obejrzeli spektakl teatralny dla dzieci i młodzieży „Herosi Niepodległej” w wykonaniu aktorów Koła Teatralnego „Improwizacja” z Gromnika. Kanwą przedstawienia była historia trzech zasłużonych dla niepodległości postaci – Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa i Ignacego Jana Paderewskiego.

     Wyjazd był dla uczniów okazją do udziału w niecodziennym wydarzeniu artystycznym, na którym w niestandardowy sposób zaprezentowane zostały treści historyczno - patriotyczne.

B.J-F

 

FILMY:

"Mazurek Dąbrowskiego"

"Rota"

"Boże, coś Polskę"

 

FOTOGALERIA:

Dla nauczycieli

 

epodreczniki.png

edusc.png

bratek.jpg

ja-czytam.png

logo_LS.png

 

     

eko.jpg

 

      

 

Konkursy

 

    
 


 

Dla uczniów

dzieciak.png

 

Osoby online

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.