Imprezy i uroczystości!
Z Życia Szkoły - nasze osiągnięcia
Zielona Szkoła Junoszyno 2015
Nasze Przedszkole - Zapraszamy
Projekt - Już pływam

Podsumowanie akcji "mądra szkoła czyta dzieciom"

 

W ramach realizacji założeń Programu organizowaliśmy w szkole miedzy innymi  „Dni Głośnego Czytania”, na które zaprosiliśmy gości – przedstawicieli władz samorządowych naszego regionu. Na spotkania czytelnicze przybyli: Pan Dawid Chrobak  Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Pani Irena Kusion Radna Powiatu Tarnowskiego oraz Pani  Paulina Siemińska i Pan Maciej Krakowski Radni Rady Miejskiej w Zakliczynie. Mimo , ze nie wszyscy nasi goście mają wykształcenie pedagogiczne to wspaniale odnaleźli się w roli nauczycieli.  Oprócz pięknego przeczytania tekstu musieli również odpowiedzieć na pytania dotyczące ich pracy zawodowej , zainteresowań i ulubionych książek.

Dzieci z klas I-III uważnie słuchały czytanych utworów, odpowiadały na pytania dotyczące treści oraz oceniały zachowania tytułowych bohaterów. Każdy Dzień Głośnego Czytania kończył się testem sprawdzającym zrozumienie i zapamiętanie słuchanego tekstu. Podjęte działania przyniosły bardzo dobre efekty-  19 dzieci napisało konkursowy test na maksymalną ilość punktów i otrzymało nagrody.  Ponadto  biblioteka musiała się zaopatrzyć w ulubione książki naszych gości, bo było wielu chętnych do ich przeczytania.

Wszyscy zaproszeni goście, w nagrodę za piękne czytanie, otrzymali statuetki Przyjaciela Szkoły Podstawowej w Stróżach oraz wpisali się do Pamiątkowej Księgi. 

Będziemy kontynuowali nasze działania w zakresie promocji i rozwoju czytelnictwa przy pomocy innych osób, które wykonują różne zwody i pełnią różne funkcje w społeczeństwie ale jedno ich łączy – lubią czytać i chcieliby tę pasję i radość  czytania przekazać naszym dzieciom.

 

Wszystkim naszym gościom oraz wszystkim czytelnikom, korzystającym z tych tradycyjnych  i tych nowoczesnych źródeł tekstu  życzymy samych zdrowych pięknych i radosnych dni w Nowym 2016 Roku ! 

Dyrektor szkoły Elżbieta Malawska - Pajor, Izabela Kiermasz - koordynator