Zielona Szkoła Junoszyno 2015
Nasze Przedszkole - Zapraszamy
Imprezy i uroczystości!
Z Życia Szkoły - nasze osiągnięcia
Projekt - Już pływam

mPotęga

https://polskispstroze.testportal.pl/test.html?t=Cu2V6w5Kxjwn

 

 Stróże, 08.10.2018r

 

Witajcie!

 

Już po raz drugi nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie matematyczno – informatycznym przeznaczonym dla dzieci i młodzieży, otrzymawszy grand w ramach projektu mPotęga. Jesteśmy z tego dumni ponieważ jesteśmy jedną ze 185 szkół z całej Polski, którym udało się zakwalifikować do tego projektu.

            A teraz o co chodzi?
Głównym celem projektu jest poprzez zabawę i w integracji z rodzicami  rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań matematyką oraz różnymi technologiami informatycznymi. W naszej szkole zawsze projekty tego rodzaju cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Projekt o którym mowa będzie realizowany w naszej szkole od października do grudnia i w tym roku hasłem przewodnim jest „OPEN MAT” – analogia do „zamkniętych pokoi”.
Chętni uczniowie klas VII i VIII biorący udział w projekcie przygotowują dla swoich młodszych kolegów „zamknięte pokoje matematyczne” z których grupa uczniów po rozwiązaniu różnego rodzaju zadań i łamigłówek, oraz odrobinie sprytu będzie musiała się wydostać – odnajdując ukryty klucz.
Zapowiada się dobra zabawa zarówno dla uczniów przygotowujących zamknięte sale jak i później dla odważnych poszukiwaczy klucza, podczas akcji finałowej – a więc …. do dzieła!  ;)

 

 

 

Stróże, 22.10.2018r.

 

Witajcie!

 

            Za nami pierwsze spotkanie – „organizacyjne”. Podzieliliśmy się na dwa zespoły, oddzielnie klasa VII i oddzielnie klasa VIII. W sumie jest nas około 20 osób.

 

Udało nam się stworzyć wspólne logo projektu – „OPEN MAT” – tu swoimi zdolnościami plastycznymi popisała się Gabrysia Socha ;)
Następnie uczniowie klasy VIII, którzy w zeszłym roku odwiedzili profesjonalny „escape room” opowiedzieli swoim kolegom, na czym polega zabawa w „zamkniętych pokojach” i wspólnie zaczęliśmy ustalać jak mogłoby to wyglądać w naszym przypadku.
Obie grupy szybko zorientowały się o co chodzi, powstały pierwsze wstępne nazwy „zamkniętych pokoi” oraz pierwsze pomysły dotyczące zadań i łamigłówek. Jeden z pokoi ma nosić nazwę „Zakręcone liczby” a drugi „Mikołajkowe liczby”. Teraz przed nami tydzień na poszukiwanie zakręconych zadań i łamigłówek ;)

 

 

 

Stróże, 05.11.2018r.

 

Witajcie!

 

            Dzisiaj do pomocy zaprosiliśmy rodziców. W prawdzie nie dopisali w takich ilościach jak planowaliśmy ale i tak wykazali się inicjatywą i pomogli nam w realizacji części pomysłów oraz dekoracji. Początkowo do projektu i naszych pomysłów podeszli z pewną rezerwą ale po krótkim wprowadzeniu w temat chyba zaczęło się im to podobać i nawet wyrazili chęć wzięcia udziału w finałowej zabawie. Będziemy musieli wymyślić dla nich coś ekstra ;)

 

            Przed nami jeszcze stworzenie programów komputerowych np. w programie Scratch. Do tego wykorzystamy nasze umiejętności, które zdobyliśmy w zeszłym roku biorąc udział w projekcie mPotęgi. A ci uczniowie, którzy nie brali udziału na pewno szybko opanują ten program. Zależy nam aby stworzyć ciekawy skrypt w formie gry albo pytań konkursowych. Skrypt ten będzie jednym z zadań do rozwiązania ;)

 

 

 

Stróże, 19.11.2018r.

 

Witajcie!

 

            Jak zapewne pamiętacie ostatnio pisaliśmy, że przed nami jeszcze stworzenie skryptów w Scratch’u. No więc nasze gry już są prawie gotowe. Jeszcze tylko mała kosmetyka. Zatem gry, łamigłówki i zadania można powiedzieć, że są zrealizowane.

 

            Ponadto ponieważ w ramach projektu mamy również zaplanowany Gminny Konkurs Informatyczny zajęliśmy się przygotowaniem zaproszeń oraz w porozumieniu z opiekunem regulaminu tego konkursu. A teraz może kilka słów o samym konkursie.
W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Gminny Konkurs Informatyczny będzie pt. ”Moja rodzina i ja jesteśmy patriotami”. Zaproszenie jest skierowane do uczniów klas VI – VIII. Zadaniem jest wykonanie plakatu w dowolnym programie graficznym i przesłanie go na adres mailowy opiekuna. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są już na stronie internetowej szkoły w zakładce „Konkursy”.
Zachęcamy uczniów klas VI – VIII do wzięcia udziału w etapie szkolnym a później będziemy trzymać kciuki za tych, którzy przejdą do etapu gminnego.
Dodam tylko, że konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn, pana Dawida Chrobaka.
Zapraszamy i życzymy powodzenia ;)

 

Stróże, 26.11.2018r

 

Witajcie!

 

            Za nami już praktycznie wszystko. Właśnie przygotowaliśmy dekorację do naszych escaperoom’ów. Zmieniliśmy nazwy pokoi na „Mikołajowe liczydła” oraz „Matematyczna ucieczka” ;) Mamy zadania, skrzyneczkę z kluczem, łańcuch, kłódkę z szyfrem (do której będzie trzeba odgadnąć szyfr) i dwa terminy akcji finałowej ;) Czekamy teraz na chętnych do udziału w zabawie…. Czy ktoś się odważy zmierzyć z naszym zadaniem?!!!
Pierwszy finał odbędzie się podczas dyskoteki andrzejkowej na którą przy okazji wszystkich serdecznie zapraszamy.
Drugi na początku grudnia mianowicie dziesiątego.
Zapraszamy do zabawy. Zapisy chętnych grup (po maksymalnie 5 osób) u opiekuna p. J. Jamki.

 

Stróże, 14.12.2018r

 

Witajcie, witajcie!

 

            UDAŁO SIĘ!   PODOBAŁO SIĘ!   WSZYSCY DOBRZE SIĘ BAWILI!   CHCIELI WIĘCEJ!

 

Tak najkrócej można streścić  finał naszej akcji „OPEN MAT”. Musimy przyznać, że zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania ;) Lista uczniów chętnych do zabawy była długa ;) oj długa, wiedzą o tym te osoby, które pilnowały kolejności wchodzenia do escaperoom’u. Musieliśmy skrócić czas pobytu w pokoju aby wszyscy mogli do niego wejść. Nie wszystkim grupom udało się odnaleźć klucz do wyjścia lub rozszyfrować kod do kłódki ale i tak zabawa była pierwszorzędna. Tym bardziej, że w naszej szkole typu akcja organizowana była po raz pierwszy. (Niestety dla rodziców i nauczycieli zabrakło czasu ;( )
Uczniowie zaproponowali aby co jakiś dać im ponownie możliwość zmierzenia się z „zamkniętymi pokojami” przy zmienionych zadaniach i łamigłówkach.
Cieszymy się, że pomysł się podobał na pewno „OPEN MAT” w naszej szkole jeszcze nie raz zagości.
Wszystkim uczestnikom, rodzicom, nauczycielom i tym, którzy w jakikolwiek sposób nam pomogli bardzo bardzo dziękujemy ;)

 

 

 

Stróże, 21.12.2018r.

 

Witajcie!

 

Uwaga! Gminny Konkurs Informatyczny pt. „Moja rodzina i ja jesteśmy patriotami” – rozstrzygnięty.
Do oceny wpłynęło 17 prac konkursowych a poziom wykonanych prac był bardzo wysoki. Jury miało co robić ;)
Do oceny przysłanych prac zaprosiliśmy p. Elżbietę Soskę – długoletniego pracownika naszej szkoły i inicjatora przystąpienia do programu mPotęgi w poprzedniej edycji ;)
Ponadto prace oceniała p. Agnieszka Fior oraz p. Marek  Sobol. Bardzo serdecznie Państwu dziękujemy.
Z siedemnastu prac jury wybrało trzy  najlepsze oraz przyznało cztery wyróżnienia.           
Wśród laureatów znaleźli się: 
I miejsce – Justyna Perkman uczennica klasy VII SP im. Lanckorońskich w Zakliczynie;
II miejsce – Natalia Gębarowska uczennica klasy VIII ZSP i P w Filipowicach;
III miejsce – Julia Michalik uczennica klasy VII SP im. Lanckorońskich w Zakliczynie;
Wyróżnione zostały prace Agaty Osysko uczennicy klasy VI  SP im. J. Malczewskiego w Faściszowej; Anny Soski uczennicy klasy VII ZS – P w Paleśnicy, Karoliny Nowak uczennicy klasy VIII SP im. Lanckorońskich w Zakliczynie oraz Kasandry Łach uczennicy SP im. T. Kościuszki w Stróżach.
Uroczyste rozdanie nagród z udziałem pana Burmistrza wśród laureatów konkursu oraz uczniów biorących udział w projekcie mPotęga, nastąpiło podczas szkolnych jasełek 21 grudnia 2018r.
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, ich opiekunom dziękujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym konkursie.

 

To już ostatni wpis z  realizacji projektu mPotęgi – „OPEN MAT”.  W tym miejscu pragniemy podziękować naszej p. Dyrektor Elżbiecie Malawskiej – Pajor za zgłoszenie szkoły do projektu mPotęga i umożliwienie nam uczestnictwa w nim.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam, wspierali, dodawali otuchy – kiedy czasami coś nam nie szło tak jak chcieliśmy. Wszystkim za wszystko dziękujemy i mamy nadzieję, że za rok część z nas będzie miała możliwość ponownego uczestnictwa w programie mPotęga organizowanego przez fundację mBanku.

 

Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i do zobaczenia może za rok…  JJJ 

Uczniowie biorący udział w projekcie „OPEN MAT”
z opiekunem p. J. Jamką

 

FOTOGALERIA:

 

Dla nauczycieli

 

epodreczniki.png

edusc.png

bratek.jpg

ja-czytam.png

logo_LS.png

 

     

eko.jpg

 

      

 

Konkursy

 

    
 


 

Dla uczniów

dzieciak.png

 

Osoby online

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.